Wagi samochodowe

Oferujemy Państwu niezawodne wagi samochodowe przeznaczone do pomiaru pojazdów o tonażu nieprzekraczającym 60000 kg. Produkujemy wagi samochodowe o konstrukcji stalowej, lub stalowo-betonowej. Warto zaznaczyć, iż ze względu na większą trwałość, dużo większą popularnością cieszą się wagi samochodowe o konstrukcji stalowo-betonowej.

Nasze urządzenia można zamontować w miejscach, gdzie często wykonuje się pomiary samochodów. Każda nasza waga samochodowa może być zastosowana jako pierwszy element systemu wagowego przy pobieraniu opłat lub załadunku i rozładunku towaru. Oferowane przez nas wagi samochodowe mogą być włączone w rozmaite systemy kontrolne, a dzięki połączeniu ich z innymi urządzeniami takimi jak: szlabany, czytniki kart, kamery, itp. waga samochodowa może przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Czekała

Cena wagi samochodowej obejmuje:

 • gwarancję na wszystkie elementy urządzenia/serwis,
 • legalizację,
 • zewnętrzny wyświetlacz, który można umieścić na zewnętrznej stronie budynku,
 • transport oraz montaż wagi u Klienta,
 • elektronikę wraz z drukarką, która umożliwia wydruki pomiarów,
 • szkolenie personelu w zakresie obsługi wagi.

Wagi samochodowe mogą być montowane na nawierzchniach asfaltowych, betonowych oraz specjalnych podłożach. Zalecana jest instalacja mechanizmu w miejscach, które: 

- nie są narażone na silne wibracje oraz przeciągi,

- zapewniają odpowiednie odprowadzenie wody,

- mają płaską, poziomą nawierzchnię.

Zastosowanie optymalnego kąta nachylenia platformy zapewnia łatwy najazd, a tym samym bezproblemowe dokonanie pomiaru. Popularna wielkość o wymiarach 18mx3m odznacza się uniwersalnym charakterem. Umożliwia zważenie pojazdów o odmiennym rozstawie osi.

Waga samochodowa przejazdowa napowierzchniowa wymiary 18mx3m

Waga samochodowa przejazdowa napowierzchniowa wymiary 18mx3m

Urządzenie dedykowane jest do dynamicznego ważenia pojazdów. Pomiar dokonywany jest w trakcie przejazdu po określonej powierzchni, na której zamieszczono wagę samochodową. Wjeżdżają na nią zatem tylko te pojazdy, jakie mają być zważone, co przekłada się na zwiększenie funkcjonalności.

         Zespół platformy, na który składa się sztywna konstrukcja i nowoczesne czujniki, pozwala na przeprowadzenie czynności z zachowaniem wysokiej dokładności.

Waga samochodowa przejazdowa zagłębiona wymiary 18mx3m

Waga samochodowa przejazdowa zagłębiona wymiary 18mx3m

Urządzenie zapewnia użytkownikowi oszczędność miejsca na placu, ponieważ ruch pojazdów może odbywać się przez wagę, dzięki czemu można postawić konstrukcję nawet na niewielkiej powierzchni wykorzystując optymalnie cały plac.

         Waga montowana jest w kanale fundamentowym. Górna powierzchnia pomostu jest zlicowana z nawierzchnią. Oznacza to, że pojazd wjeżdżający na platformę nie musi podjeżdżać pod najazd.

         Jej instalacja w zagłębieniu jest możliwa w każdego rodzaju nawierzchni: asfaltowej, betonowej, czy z prefabrykatów. Do zamontowania wagi samochodowej nie jest wymagane posiadanie pozwolenia na budowę.


Zalety urządzenia:

 • waga samochodowa zagłębiona zapewnia łatwy najazd oraz zjazd z platformy,
 • sprzęt zaopatrzony jest w funkcjonalne i kompatybilne z większością urządzeń komputerowych oprogramowanie,
 • mechanizm oparty jest na 8 czujnikach tensometrycznych o szczególnej wrażliwości,

Dodatkowym atutem urządzenia w tym wariancie są pełnowymiarowe, standardowe rozmiary. Pozwalają na dynamiczny pomiar nawet szczególnie dużych pojazdów.

 


 

Waga samochodowa przejazdowa zagłębiona wymiary 16mx3m

Waga samochodowa przejazdowa zagłębiona wymiary 16mx3m

Urządzenie służy do wykonania dynamicznych pomiarów masy pojazdów ciężarowych. Celem uzyskania wyników, samochód przemieszcza się po wmontowanej w podłoże platformie. Jej instalacja w zagłębieniu jest możliwa w każdego rodzaju nawierzchni: asfaltowej, betonowej, z prefabrykatów. Nie może być to jednak podłoże podmokłe i nierówne. Do zamontowania wagi samochodowej nie jest wymagane posiadanie pozwolenia na budowę, a instalacja nie zajmuje wiele czasu.

Do najważniejszych korzyści, płynących z posiadania wagi przejazdowej zagłębionej, należy zaliczyć:

 • łatwy najazd i zjazd z platformy,
 • możliwość kontroli masy pojazdu ciężarowego,
 • dostosowanie ciężaru samochodu do przyjętych wymogów producenta pojazdu oraz przepisów ruchu drogowego,
 • elektroniczną obsługę całego urządzenia.

Atutem prezentowanego modelu o wymiarach 16mx3m są mniejsze niż standardowe rozmiary. Oznacza to mniejszą ilość miejsca potrzebną do instalacji konstrukcji. Jednocześnie urządzenie zapewnia wysoką skuteczność działania oraz dokładność pomiaru.

Waga samochodowa przejazdowa zagłębiona wymiary 14mx3m

Waga samochodowa przejazdowa zagłębiona wymiary 14mx3m

Mechanizm przeznaczony jest do dynamicznego ważenia pojazdów ciężarowych. Pomiar wykonywany jest w trakcie przemieszczania się samochodu po powierzchni platformy. Urządzenie zostaje zamontowane w zagłębieniu. Instalacja wagi samochodowej może odbywać się na podłożu betonowym, asfaltowym, jak również na nawierzchni wykonanej z prefabrykatów. Platformy wykonane są na bazie wysokiej jakości podzespołów, które zapewniają szczególną dokładność pomiarową.

Istotną zaletą konstrukcji zagłębionych przejazdowych jest możliwość instalacji przy ograniczonej przestrzeni. Platformy o wielkości 14000x3000 eliminują wiele elementów konstrukcyjnych, co korzystnie wpływa na montaż urządzenia. Ponadto samochody ciężarowe przemieszczają się bez trudu po platformie. Bez większych trudności pojazdy wjeżdżają i opuszczają nawierzchnię.

Konstrukcje przejazdowe, zagłębione odznaczają się:

 • łatwością obsługi, dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu,
 • prostym czyszczeniem, dzięki prostej konstrukcji,
 • łatwą konserwacją, dzięki dostępności włazów rewizyjnych,
 • dokładnością pomiarów, dzięki wysokiej jakości czujnikom.
Waga samochodowa przejazdowa zagłębiona wymiary 12mx3m

Waga samochodowa przejazdowa zagłębiona wymiary 12mx3m

Urządzenie montowane jest w kanale fundamentowym, przy czym górna powierzchnia pomostu jest zlicowana z nawierzchnią. Oznacza to, że pojazd wjeżdżający na platformę nie musi podjeżdżać pod najazd. Dzięki temu przedmioty pozwalają na dokonanie łatwego pomiaru dynamicznego pojazdów ciężarowych. Konstrukcja wagi samochodowej o wymiarach 12mx3m nie zajmuje przy tym dużo miejsca. Prowadzący bez trudności nakieruje pojazd w odpowiedni sposób, aby dokonać dobrego pomiaru.

Waga samochodowa przejazdowa wykonana jest z materiałów odpornych na działanie wysokich obciążeń oraz czynników atmosferycznych. W budowie urządzenia zastosowano rozwiązania, które ułatwiają dostęp do elementów funkcjonalnych. Zapewnia to możliwość szybkiej konserwacji oraz naprawy.

 


Dla wysokiej sprawności urządzenia wykorzystano ponadto:

 • czujniki tensometryczne, dostosowane do charakteru i warunków pracy,
 • drukarkę z rejestracją masy pojazdu,
 • oprogramowanie komputerowe dedykowane do pomiaru masy.

 

Czekała

Czekała S.C.

Marcin Czekała & Teresa Czekała
ul. Sosnowa 55
64-100 Leszno, Polska
NIP: 697-19-37-149

 

 

Godziny otwarcia

pn.- pt. 07:00 - 17:00

sob. 08:00 - 15:00