O nas

Czekała

Nasza firma działa jako przedsiębiorstwo rodzinne już od 1993 roku, produkując różnego rodzaju wagi. Założycielem jest Bernard Czekała, który przez wiele lat pracował jako konstruktor wag. Początki naszej działalności związane są z produkcją wag rolniczych, które wykorzystywane były do dozowania pasz do mieszalników.

W 1998 roku udało nam się pozyskać Świadectwo Patentowe, którym jest obecnie chroniona unikalna konstrukcja naszej wagi mieszalnikowej. Jednak od samego początku dokładamy wszelkich starań, aby wprowadzić do naszych produktów liczne udogodnienia i innowacyjne rozwiązania. Właśnie dlatego dziś nasza oferta zawiera nie tylko urządzenia handlowe i rolnicze, ale także wagi elektroniczne. Staramy się odpowiadać na zapotrzebowanie klienta i wprowadzamy do naszego asortymentu również wagi samochodowe.

Od 2007 roku poszerzyliśmy ofertę o profesjonalną obróbkę CNC metali oraz tworzyw sztucznych. Po pewnym czasie zwiększyliśmy możliwości technologiczne naszego zaplecza, co pozwoliło nam na wprowadzenie usług obróbki CNC na maszynach 5-osiowych. Świadczymy także usługi obróbki poprzez toczenie na tokarkach CNC oraz uniwersalnych. Posiadamy oprogramowanie CAD/CAM do tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej jak i technologicznej - pracujemy w systemach takich jak: DELCAM, CREO 2.0 (Pro/ENGINEER), ZW3D. Przy pomocy tego oprogramowania wykonujemy konstrukcję 3D elementów do frezowania lub toczenia oraz tworzymy programy obróbcze na te elementy na frezarki lub tokarki CNC.

Od niedawna nasza firma rozwinęła się również w projektowaniu wysokowydajnościowych mieszalni pasz. Mieszalnie są w pełni zautomatyzowane, a ich wydajność sięga nawet 15 ton/godzinę. Udało nam się zrealizować wiele projektów, które mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii w zakładce "Realizacje".

Czekała

Czekała S.C.

Marcin Czekała & Teresa Czekała
ul. Sosnowa 55
64-100 Leszno, Polska
NIP: 697-19-37-149

 

 

Godziny otwarcia

pn.- pt. 07:00 - 17:00

sob. 08:00 - 15:00